Що їсти після тренування?

Що їсти після тренування?

Неправильне і нераціональне харчування після тренування може зробити самі заняття абсолютно неефективними, і навіть в деяких випадках, шкідливими для організму. До того ж, режими харчування і відповіді на питання «що їсти після тренування» можуть суттєво відрізнятися в залежності від того, якої мети бажає досягти той чи інший спортсмен, а також від типу навантаження, яке він отримує на тренуванні.

Харчування після тренування так само важливе, як сам її план і комплекс вправ, адже саме від харчування залежить стан м’язів і нормальне функціонування всього організму. Але у будь-якому випадку слід пам’ятати, що якщо стоїть завдання позбутися від зайвого жиру і знизити вагу, в добу має витрачатися набагато більше калорій, ніж споживається.

Яка б мета не ставилася, абсолютно протипоказано голодувати, адже організмом має споживатися кількість калорій, достатню для його повноцінного функціонування. У разі недобору калорій, звичайно, схуднути можливо, однак це щастя буде недовгим: обмін речовин пристосується і до цьому режимові і далі процес спалювання жиру зупиниться. В цьому випадку можна отримати лише ще більш уповільнений обмін речовин і помітно гірший метаболізм. Тому, головним принципом харчування після тренування є: витрачати калорій більше ніж споживати, однак споживати треба обов’язково, не менше, ніж того вимагає наш організм для нормального функціонування. До того ж, якщо після тренування організм буде одержувати збалансоване харчування і достатня кількість поживних речовин, то в подальшому можна буде просто покластися на свій апетит, активність і інтуїцію у виборі того чи іншого продукту. Необхідно пам’ятати, що спожиті калорій повинні бути використані в якості сировини або «палива», але ніяк не «йти в запас». Тип тренування також дуже впливає на ті продукти, які повинні вживатися після занять спортом: наприклад, після занять бігом, аеробіки або кардіо-тренування, слід відновити потрібну кількість глікогену в організмі. Якщо не зробити цього вчасно, то обмінні процеси можуть сповільнитися, а витривалість – знизитися. Іншими словами, голодуючи після бігу, важко добитися зниження ваги. А ось якщо протягом 20-30 хвилин після тренування випити склянку соку, йогурт, смузі або корисний кисломолочний напій «Сніжок» від ТМ Щедрик. Вуглеводи, які містяться в цих продуктах, підуть на користь всьому організму. А ось утримуватися від їжі протягом тривалого часу після такого тренування не рекомендується: не буде помітний приріст у силі м’язів, вони не будуть купувати щільність. Навпаки, все, що з’їдено протягом 20 хвилин після заняття піде на побудову і відновлень м’язів. «В запас» такі калорії не йдуть.

У разі ж, якщо метою є деяке нарощування м’язової маси, то протягом двох годин після занять спортом необхідно спожити якийсь натуральний білковий продукт, будь то м’ясо, риба, яйце чи птах, або ж молочний коктейль, сир або кефір. Якщо тренування проводиться вранці, то після неї повинен слідувати повноцінний білковий сніданок, який потрібно влаштувати не пізніше однієї години після її закінчення. Чого не варто вживати після тренування ні в якому разі, так це жирів, адже вони уповільнюють надходження і всмоктування білків, вуглеводів та інших поживних речовин у кров. До того ж відразу після тренування і протягом 2-х годин після неї абсолютно протипоказані продукти, що містять кофеїн: кава, чай, шоколад та інші. Кофеїн заважає глікогену збагачувати м’язи і печінку, а також тимчасово нейтралізує корисну дію білка на побудову м’язів.

Які ж варіанти харчування після тренувань? Найчастіше в нашій звичайному житті тренування відбуваються у вечірній час доби і передують звичайному вечері. При цьому питання, що їсти після тренування, часто навіть не варто. «Хіба можна їсти на ніч?»,- думаємо ми. Виявляється, в даному випадку – потрібно. Проте, це повинні бути нежирні молочні продукти. Білок сприяє підвищенню ефективного відновлення м’язів після силового навантаження, підвищує витривалість. Звичайно, про те, щоб посилено наїдатися на ніч мови не йде, однак білково-вуглеводний перекус повинен бути присутнім. Існує схема прийому калорій після тренування: спожито повинно бути в два рази менше, ніж витрачено. І нема чого витримувати довгу паузу між кінцем тренування і прийомом їжі – навпаки, існує певний часовий коридор, в рамках якого, все з’їдене вважається абсолютно безпечним. У середньому, після кардіо або аеробного тренування людині потрібно до 40 грам вуглеводів, а якщо тренування проводилася занадто інтенсивно – до 60 грам. Ідеальним пунктом в меню в цьому випадку стануть злакові або цільнозернові, а також продукти, що містять клітковину. Хорошим варіантом вечері стане: бутерброд з цільнозернового хліба з сиром; салат-мікс із сухофруктів і горіхів; пластівці з молоком; крекери з нежирним сиром, гречана, вівсяна або пшоняна каша, чай з ложкою меду.

Якщо ж тренування була силова, метою якої є нарощування певної групи м’язів, ідеальною стане їжа, багата протеїнами і білками: відварне м’ясо нежирних сортів, омлет з овочами, креветки, білковий батончик, нежирна риба гриль або на пару. Крім того, важливо дотримувати правильний питний режим після тренування: протягом години після закінчення занять поступово випити не менше 0,5 літра води, а після прийому їжі – не запивати їжу відразу, краще почекати 30 хвилин, при цьому, газовані напої важливо виключити.

Замовте дзвінок